Image
Sayfa yükleniyor
Sosyal Medya Hesaplarimiz

Google Hizmetleri

Son zamanlarda adından sıkça söz edilmeye başlandığı ve firmaların bu konuda destek aldığı SEO çalışmaları, günden güne popülerliğini artırmaktadır. Özellikle dijital pazarlama sektöründe Kurumsal SEO Danışmanlığı, önemli bir konuma yerleşmiş durumdadır. SEO tabiri, Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltışmış halidir. Dilimize ise arama motoru optimizasyonu olarak geçiş yapmıştır. Daha da anlaşılır hale getirecek olursak SEO; firmanızı, markanızı, ürünlerinizi ya da hizmet satışlarınızı artırarak, sahanızı genişleten, arama motorlarında bulunmanızı kolaylaştıran çalışmalardır. Gerçekten büyük bir öneme sahip olan SEO çalışmaları, henüz iş dünyasında yer alan herkes tarafından fark edilememiş durumdadır. Halbuki SEO, sürdürülebilir pazarlama açısından çok önemli bir parçadır. Şimdi SEO çalışmalarının faydalarına değinelim ve SEO çalışmalarına neden önem verilmesi gerektiğini daha anlaşılır hale getirelim.

Marka Kimliğinizin Oluşmasına ve Bilinirliğinize Katkı Sağlar

Tüm firmaların internet dünyasındaki beklentisi, arama motorlarında her zaman ilk sayfada ve en üst sıralarda çıkmaktır. Kullanıcıların bizimle ilgili konularda yapmış olduğu aramalarda, her zaman kendi firmamızın ilk sırada çıkmasını isteriz. Ancak bu beklentinin sadece isteyerek yerine gelmeyeceğini de pekala herkes bilmektedir. İşte bu noktada SEO ve SEO çalışmalarının önemi devreye girer.

Bulunmuş olduğunuz sektör içerisinde, vermiş olduğunuz hizmetler kapsamında, sanal dünyada bulunabilir olmanız hem de markalaşmanızı hem bilinirliğinizi kolaylaştıracaktır. SEO çalışmaları kapsamında ürün ve hizmetlerinize yönelik olarak belirlenecek olan anahtar kelimeler sayesinde, insanların size ulaşmasını kolaylaştıracaksınız. Belirlenen anahtar kelimeler kapsamında, site içi SEO ve site dışı SEO çalışmalarını düzenli ve eksiksiz olarak yerine getirdiğiniz takdirde, önce arama motorları daha sonra ise kullanıcılar sizi tanımaya başlayacaktır.

Bu konuda önem verilmesi gereken nokta, anahtar kelimelerin çeşitli varyasyonlarının da kullanılmasıdır. Çünkü kullanıcı alışkanlıkları değişkenlik göstermektedir. Ayrıca çoğu kullanıcı ulaşmak istediği bilgi ya da ürüne erişebilmek için birden fazla arama sorgusu gerçekleştirmektedir. Bu da demek oluyor ki; kullanıcının farklı anahtar kelimeler ile yapacağı çeşitli aramalarda, sürekli olarak sizinle ilgili sayfalara ulaşması, kullanıcı gözündeki değerinizi artıracaktır. Ayrıca her arama sonucunda sizinle ilgili sayfalara ulaşan kullanıcılar, doğal olarak sizin sitenizi ziyaret edecektir. Bu da SEO’nun gücünü göstermektedir.