Image
Sayfa yükleniyor
Sosyal Medya Hesaplarimiz

Reklam Fotoğrafçılığı

Gazetelerde, dergilerde, reklam panolarında veya bir broşürde yer alan bir reklama baktığınızda fark ettiğiniz ilk şey nedir? Reklamdaki yazılar mı? Çok büyük olasılıkladeğil. Çoğu insan gibiyseniz ilk önce fotoğrafı fark edersiniz. Çoğunlukla bir reklamdaki fotoğraflar, insanların gözünü çeken şeylerdir ve bu fotoğraflar genelde insanların reklamı incelemeye devam edip etmemesini belirler. Reklamlardaki grafikleri, fotoğraflarda olduğu gibi, tüketicilerin kendilerine bakma şansını büyük ölçüde artırabilir. Reklam fotoğrafçılığı, ürünlerin veya hizmetlerin fotoğraflanmasını içerir. Bu fotoğraflar yalnızca çok kaliteli ve çekici olmamalı aynı zamanda dikkat çekici ve göz alıcı olmalıdır. Tüketicilerin yalnızca bir reklam görmelerine neden olmamalı, aynı zamanda tüketicilerin ürünü veya hizmeti almayı istemeleri sağlanmalıdır.

Reklamlar için ürünlerin ve hizmetlerin fotoğraflanmasının birkaç yolu vardır;

- Ürünler kullanımdayken veya boş bir arka planda fotoğraflanabilir.
- Görsel ilgiyi artırmak ve tüketicilerin merakını artırmak için ürünler olağandışı durumlarda veya alanlarda da fotoğraflanabilir.
- Hizmetler fotoğraf çekmek biraz zor olabilir, ancak yapılabilir. Örneğin, bir hizmet için bir reklam, hizmeti olmayan bir hayat fotoğrafını içerebilir. Hizmet uzmanlarının kendileri de çılgın fotoğraflar kullanılabilir. Reklam fotoğrafları genellikle gazete ve dergi reklamları gibi basılı reklamlarda kullanılır. Bu fotoğraflar ayrıca internette, billboard, mobil ve hatta televizyon reklamlarında gösterilebilir.